2% dane

POĎAKOVANIE

Vážení rodičia, živnostníci, podnikatelia, zástupcovia firiem,

Váš príspevok za rok 2016 pre našu organizáciu je 2278 €. Tieto finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie vyučovacej, mimovyučovacej a záujmovej činnosti našich žiakov.

Vedenie ZŠ  a výbor Rodičovského združenie pri ZŠ Blatné Vám za pomoc srdečne ďakuje.

******************************************************************************************************************

V tomto kalendárnom roku máme možnosť opäť získať pre našu základnú školu finančné prostriedky aj vďaka Vašim zaplateným daniam. Vzhľadom na to, že sme v roku 2004 založili občianske združenie "Rodičovské združenie pri ZŠ Blatné," získali sme možnosť využiť 2% z Vašich zaplatených daní pre našu základnú školu podľa zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov. Týmto Vás chceme opäť požiadať o príspevok z Vašich daní pre našu školu. Tento príspevok použijeme na skvalitnenie výchovy, vzdelávania a záujmovej činnosti našich žiakov.

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15.2.2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.
  5. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
  3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Obchodné meno alebo názov: Rodičovské združenie pri ZŠ Blatné
    Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Šarfická 301/35, 90082 Blatné
    Právna forma: Občianske združenie
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 30850533
  4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2018) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
  3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Obchodné meno alebo názov: Rodičovské združenie pri ZŠ Blatné
    Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Šarfická 301/35, 90082 Blatné
    Právna forma: Občianske združenie
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 30850533
  4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
  5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.