Projekty 2022/2023

Vzdelávacie projekty

Vráťme knihy do škôl (od 14.2. do 10.4.2023)

Projekt Vráťme knihy do škôl je zameraný na podporu čítania a vytvárania pozitívneho vzťahu ku knihám medzi žiakmi. Organizátormi sú Občianske združenie Učenie s úsmevom v spolupráci s partnermi – internetové kníhkupectvo abcknihy.sk; Bratislavským samosprávnym krajom, vydavateľstvom Ikar a vydavateľskou značkou YOLi.

Knižnými anjelmi – motivátormi k čítaniu sú triedne pani učiteľky a uč.SJL. Budeme radi, ak sa knižnými anjelmi stanú aj rodičia našich žiakov a tak podporia našu snahu viesť deti k čítaniu.

Ako projekt funguje? Princíp súťaže je veľmi jednoduchý. Žiak si môže prečítať ľubovoľnú knihu podľa vlastného výberu a následne v krátkosti popíše, prečo si danú knihu vybral a čo mu jej prečítanie dalo. Žiak sa zaregistruje na web stránke https://www.vratmeknihydoskol.sk/, nahrá svoj príspevok a bude zaradený do žrebovania o hodnotné ceny. Čím viac recenzií bude mať pod svojim kontom nahratých, tým je jeho šanca na výhru vyššia. Cieľom súťaže je podporovať čítanie a pozitívny vzťah ku knihám, preto sa neposudzuje literárna kvalita príspevkov.

I. stupeň ZŠ funguje rozdielne od II. stupňa. Žiaci na I. stupni ZŠ sa môžu rozhodnúť či príspevok napíšu, alebo nakreslia obrázok. Rovnako tak môžu poslať príspevok sami alebo v spolupráci s pani učiteľkou alebo rodičom.

Riaditeľka ZŠ Blatné vypísala v súvislosti s týmto projektom 2 súťaže špeciálne pre našu školu:

1. Súťaž o triedu, v ktorej sa  prečíta a zaeviduje najviac prečítaných kníh.
  2. Súťaž o žiaka, ktorý  prečíta a zaeviduje najviac prečítaných kníh.

Športové projekty

V školskom roku 2022/2023 zatraktívni žiakom prvého stupňa základných škôl hodiny telesnej a športovej výchovy projekt Moduly. Ide o projekt Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Profesionálni tréneri a inštruktori športových zväzov a klubov budú spolu s učiteľmi realizovať viacero zaujímavých pohybových modulov.

Cieľom projektu Moduly je skvalitniť hodiny telesnej a športovej výchovy prostredníctvom inovatívneho obsahu a zaujímavých vzdelávacích metód. Projekt prepája prostredie škôl s prostredím športových zväzov, klubov a organizácií.

modul Stolný tenis do škôl

Žiaci II., III.A a III.B triedy sa na 6 vyučovacích hodinách TSV oboznamujú s pravidlami a hrou stolného tenisu pod vedením certifikovaných trénerov.

modul Pohybové hry, aktivity a netradičné športy

Triedy II., III.A, III. B, IV. aktívne športujú pod vedením cetifikované trénera zo Športovej akadémie Mateja Tótha, o.z.