• Krásne a pokojné Vianoce všetkým ľuďom dobrej vôle!

Najkrajšie darčeky tie nie sú v krabičkách,

tie máme ukryté v našich srdiečkach.

V ten večer vianočný skúsme si ich priať,

možno ich prinesie ten, kto má nás rád.

Krásne, pokojné a v zdraví prežité vianočné sviatky

Vám praje Základná škola Blatné

• Pozvánka na vianočné trhy a vianočnú akadémiu

• Obec Blatné, kultúrna komisia v spolupráci s MŠ, ZŠ a organizáciami obce si Vás dovoľuje pozvať na

VIANOČNÉ TRHY 17.12.2022 od 15.00 hod. na školskom dvore

Program:

• 15:00 hod. otvorenie trhov
              •  15:30 hod. vystúpenie detí MŠ a

Na predaj budú výrobky detí MŠ a ZŠ, kapustnica, cigánska, hot dog, varená klobása, mastný chlieb s cibuľou, varené víno, čaj, vianočný punč, medovina a veľa iných dobrôt.

Na všetkých, ktorí sa rozhodnú prísť načerpať predvianočnú atmosféru, sa vopred tešíme!

• Vianočná škola

• Vážení rodičia, milí naši žiaci.

Vo štvrtok 15.12. a v piatok 16.12.2022 sa zmení naša škola na Vianočnú školu so špeciálnymi vianočnými predmetmi. V tieto dni bude na škole prebiehať projektové vyučovanie s využitím rozvoja čitateľskej aj matematickej gramotnosti, medziľudských vzťahov a životných kompetencií. Všetko v znamení čara Vianoc.

Naše úsilie vyvrcholí v soboru 17.12.2022 na školskom dvore od 15,00 hod. vianočnými trhmi a od 15,30hod. vianočnou akadémiou. Srdečne Vás všetkých pozývame!

Deti budeme učiť nemyslieť na seba, ale na iných. Organizovať projekty pomoci. Robiť nezištne niečo pekné pre druhých a potešiť ich. Nebyť sebeckými, pracovať spoločne, pomáhať si. Životy ľudí okolo seba vidieť inak. Reálne všetko to krásne vianočné aj vytvárať a napĺňať. Veríme, že ak deťom ukážeme toto vianočné kúzlo, tak si ho ponesú v srdiečkach celý život a že sa zlepšia aj ich vzájomné vzťahy a postoje k životu.

Tešíme sa na Vás vo Vianočnej škole !!!

Barbora Lipka Rezníková, riaditeľka

• Uzatvorenie školy do stredy 14.12.2022 (vrátane)

• Vážení rodičia, milí žiaci.

Z dôvodu pokračujúcej vysokej chorobnosti žiakov a zamestnancov školy sú chrípkové prázdniny predĺžené do stredy 14.12.2022 (vrátane). Vo štvrtok 15.12.2022 nastupujeme riadne do školy.

Podmienkou nástupu do školy je odovzdanie vyplneného tlačiva Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti nájdete na webovej stránke školy (tlačivá/odkaz dolu)

Deťom (rodičom)  budú v pondelok 12.12.2022 mailom zaslané pracovné listy na opakovanie učiva na zvyšné 3 dni. Z obedov všetkých hromadne odhlásime.

Prosím, všetkých, aby sa dôkladne a zodpovedne preliečili a aj najmenšie príznaky chrípky a kašľa zobrali vážne.

Ďakujeme všetkým za pochopenie a veríme, že sa vo štvrtok  opäť vidíme v škole.

Mgr. Barbora Lipka Rezníková, riaditeľka školy

• Uzatvorenie školy na 1 týždeň (5.12. – 9.12.2022)

• Vážení rodičia, milí žiaci,

z dôvodu vysokej chorobnosti učiteľov, vychovávateliek v ŠKD, správneho personálu a žiakov, sme nútení uzatvoriť školu na 1 týždeň (5.12. – 9.12.2022) a prejsť na inú formu vyučovania. Nakoľko sú pani učiteľky chorobou pripútané ku lôžku, nevieme prejsť na štandardnú formu dištančného vyučovania ako to bolo počas covidu (denne cez počítač podľa rozvrhu). V pondelok - 5.12.2022 budú deťom (rodičom) TU zaslané pracovné listy na opakovanie učiva a malé projekty na celý týždeň dopredu. Z obedov všetkých hromadne odhlásime.

Škola bude rodičov a žiakov o ukončení karantény informovať na internetovej stránke školy a prostredníctvom mailov dňa 9.12.2022 (v piatok).

Prosím, všetkých, aby sa dôkladne a zodpovedne preliečili a aj najmenšie príznaky chrípky a kašľa zobrali vážne. Ďakujeme všetkým za pochopenie a veríme, že sa čoskoro vidíme v škole.

Mgr. Barbora Lipka Rezníková, riaditeľka školy