• OZNAM PRE RODIČOV

• ŠKOLSKÉ POTREBY PRE PRVÁKOV

Vážení rodičia prváčikov!

Som presvedčená, že veľa vecí, ktoré budete potrebovať do prvej triedy máte doma.

Tým myslím, že netreba mať všetko úplne nové, veci sa dajú doma vyrobiť, zrecyklovať.

Základnú výbavu tvorí:

• aktovka a peračník (ceruzka, farbičky, strúhadlo, guma)
              • podpísané prezuvky s bielou podrážkou,
              • desiatové prestieranie na lavicu, fľaša na pitie, box na desiatu
              • vrecúška na prezuvky a na telocvik (látkové, nie igelitky, mamičky zvyknú vyrobiť, ušiť)
              • Pri zápise ste uhrádzali poplatok za balík predpisových zošitov a pomôcok, ktoré hromadne objednáva škola.
              • Na ostatných zošitoch sa dohodnete s triednou pani učiteľkou na prvom rodičovskom združení. Prváci totiž ešte nerozonávajú zošity podľa názvu, ale podľa obrázka, ktorý je na zošite. Preto zvyknú pani učiteľky kupovať konkrétne a hlavne rovnaké zošity pre daný predmet.
              • Od triednej pani učiteľky obdržíte zoznamy k VYV a TSV.

Chápem, že by ste mali radi pripravené najdôležitejšie  pomôcky, preto Vám ponúkam všeobecný zoznam na VYV a TSV (pani učiteľka ho môže doplniť):

VYV: plastelína, nožnice detské so zaobleným hrotom, igelit na lavicu cca 1x1m, vodové farby, fixky, umelohmotný pohár na vodu, výkres A4 – 20 ks, sada farebných papierov, lep. tyčinka, guľatý štetec č. 6 alebo 8, plochý štetec č. 6 alebo 8, handrička na utieranie, väčšie tričko na prezlečenie pri maľovaní

TSV: tričko, tepláčiky alebo leginky, mikinka, tenisky

Ak nebudete mať všetko na 100% k 1.septembru, nič sa nedeje.

Navrhujem vo väčšine počkať na inštrukcie triednej pani učiteľky, aby ste zbytočne nezaťažovali svoj rozpočet.

S prianím pekného a slnečného leta

Barbora Lipka Rezníková

ZŠ Blatné

• POĎAKOVANIE

• Vážení rodičia a priatelia školy,

touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí ste nás prišli podporiť, či už osobne alebo kúpou občerstvenia počas akcie Stavanie mája 2022, na ktorej sa organizačne spolupodieľala naša základná škola a Združenie rodičov a priateľov školy pri ZŠ Blatné. Hodnotiacu správu z celej akcie nájdete v časti RODIČIA - ZDRUŽENIE RODIČOV ŠKOLY - AKCIE. Naše "ĎAKUJEM" patrí rodičom, pani učiteľkám i žiakom, ktorí sa podieľali na tejto akcii.