• 21. ŠKOLSKÝ PLES

• Dňa 18.01.2020 sa konal v poradí už 21. Školský ples rodičov a priateľov našej základnej školy. Chceme poďakovať všetkým, ktorí priložili pomocnú ruku pri organizácii tohto plesu. Ďakujeme aj všetkým sponzorom, ktorí prispeli, či už finančne alebo vecnou cenou do tomboly. Výťažok z plesu použije Združenie rodičov pre žiakov našej školy.

• ŠKOLENIE 1. POMOCI

• Naši pedagógovia sa zúčastnili preškolenia poskytovania 1. pomoci. Touto cestou ďakujeme mamičke žiačky našej školy, pani Viziovej za lektorovanie.

• VIANOČNÝ DARČEK

• Touto cestou by sme chceli čo najsrdečnejšie poďakovať pani Čepelovej, ktorá upiekla a podarovala pred Vianocami celému pedagogickému zboru krásnu a výbornú tortu ako poďakovanie za vynaložené úsilie. Srdečná vďaka!

• ADVENT V ŠKOLE

• Počas adventu to u nás žilo. Najskôr žiakov našej školy navštívil a obdaroval Mikuláš, od zlých duchov, chorôb a nedúh nás poometali Lucky, ktoré nám pripomenuli tradície našich predkov. O predvianočnú náladu sa postarali účinkujúci výchovného koncertu s názvom Nesiem Vám novinu, ktorí do vystúpenia zapojili aj žiakov našej školy. 18.12.2019 zopár žiakov našej školy v sprievode vedenia školy, navštívilo miestny SenDom, kde vystúpilo s pútavým programom pre starších občanov. Okrem toho  žiaci i pedagógovia  našej školy prejavili solidaritu a pripravili pre starkých v SenDome hodnotné darčeky. Na druhý deň sa uskutočnila generálka programu, pri ktorej nám sponzorsky vypomohli s ozvučením členovia dychovej hydby Šarfianka. Druhý ročník našej spoločnej akcie Vianoce vo dvore priniesol nielen optimálne počasie, ale aj príjemnú vianočnú náladu, ktorú navodili žiaci našej školy pekným programom, ktorý nacvičili s pedagogickými zamestnancami našej školy. Návštevníci si mohli zakúpiť na vianočnom rínku milé drobnôstky. Na druhý deň sa už všetci nevedeli dočkať posledného zvonenia pred Vianocami...

• NÁVRATKY - PLES

• Vážení rodičia,

touto cestou si Vás dovoľujeme požiadať o zaslanie návratky ohľadom Školského plesu, ktorú dnes Vaše dieťa prinieslo domov. Ďakujeme za spoluprácu!

• TRIEDNE AKTÍVY

• Vážení rodičia,

dňa 26. novembra 2019 (utorok) sa uskutočnia v Základnej škole v Blatnom triedne aktívy nasledovne:

I. stupeň: v čase od 16:30 hod.

II. stupeň: v čase od 17:00 hod.

PROGRAM:

• info o VVV žiakov za 1/4. rok
              • problematika tr. kolektívu
              • dochádzka a správanie
              • súťaže, akcie, projekty
              • pripravované akcie
              • rôzne

Tešíme sa na Vašu účasť!

• OZNÁMENIE!

• Vážení rodičia,
              oznamujeme Vám, že na základe pretrvávajúceho zníženého počtu detí navštevujúcich ranný školský klub a na základe podmienok daných výchovným plánom ŠKD, pristupujeme od 09.12.2019 k zrušeniu prevádzky ranného školského klubu detí.
              Poobedňajšia činnosť ŠKD bude naďalej prebiehať.
              Zároveň Vás informujeme, že 09.12.2019 bude skrátená prevádzka ŠKD z dôvodu slávnostnej pedagogickej porady. Je potrebné, aby ste si svoje deti vyzdvihli do 15:45 hod.
              ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE

• ONLINE VÝCHOVNÝ KONCERT - PRÍBEH HUDBY 2

• O NESMRTEĽNOSTI

Dňa 22.11. 2019 sa naša škola po prvýkrát zapojila do projektu  PRÍBEH HUDBY 2. Hudobný výchovný koncert s názvom O nesmrteľnosti sme sledovali ONLINE spolu s ďalšími zapojenými školami. Zároveň sme sa zúčastnili online hlasovania o najkrajšiu nesmrteľnú skladbu na základe vyzvania dirigenta. V niektorých triedach sme museli vysielanie prerušiť kvôli zlému signálu. Veríme, že budúci rok si budeme môcť vychutnať výchovný koncert celý.

• EXKURZIA/VIEDEŇ

• 6. novembra sa žiaci 8. a 9. ročníka vybrali na exkurziu do susedného Rakúska. Stavili sme sa v čokoládovni v Kittsee a po krátkej exkurzii a nákupe sladkostí sme pokračovali do Viedne. Hlavným programom bola prehliadka exponátov v prírodovednom múzeu. Na dvoch poschodiach krásnej historickej budovy sme obdivovali cicavce, vtáky, hmyz, plazy, nerasty a horniny, napodobeniny vesmírnych telies a v neposlednom rade aj samotnú budovu.  Keďže nám prialo aj počasie, po prehliadke múzea sme sa prešli po čerstvom vzduchu a za slnečného dňa sme zažili atmosféru historického centra tohto nádherného veľkomesta. Veru, bolo nám „sehr gut“.

• Zmena v rozvrhu!

• Oznamujeme Vám, že na naše webové sídlo bol pridaný dočasne pozmenený rozvrh hodín. Jeho platnosť začína budúcim týždňom, dňom 02.12.2019.

•

V súlade s ustanovením § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR 231/2009 Z. z.  a Čl. 1 ods. 4 vyhlášky MŠVVaŠ SR 518/2010 Z. z. Vám oznamujem, že na 20. november  2019 (streda) bolo rozhodnutím riaditeľky Základnej školy, Šarfická 301, 900 82 Blatné udelené žiakom 6. až 9. ročníka  tejto školy riaditeľské  voľno podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ( školský zákon).

Dôvodom udelenia riaditeľského voľna sú organizačné dôvody pre zabezpečenie TESTOVANIA 5.

Vyučovanie bude pokračovať podľa riadneho rozvrhu od 21. novembra 2019 (štvrtok).

• FINANČNÁ ZBIERKA PRE NEVIDIACICH A SLABOZRAKÝCH

• ZŠ Blatné organizuje pre ÚNIU NEVIDIACICH A SLABOZRAKÝCH v týždni od 4.11.  - 8.11.2019 dobrovoľnú zbierku. Pokladnička bude umiestnená v budove ZŠ počas celého týždňa. Ďakujeme, že touto cestou pomáhate slabozrakým a nevidiacim, podporujete a zvyšujete kvalitu ich života.

•  Projekt VESMÍR, 4. trieda

• Prírodoveda – predmet plný kreatívnych tematických celkov.

Projekty, ktoré dieťa samo vytvára podľa vlastnej fantázie, alebo svoje nápady prebúdza s pomocou rodičov či súrodencov. Niekedy vypomôže dedko i babka. Tvorivé aktivity majú veľký vplyv na rozvoj: estetického cítenia, fantázie, trpezlivosti a  predovšetkým myslenia detí.

Práca na projektoch deťom prináša radosť z vlastnej tvorby a spoločne strávených chvíľ s rodičmi. Aj týmto spôsobom sa rodičia podieľajú na spolupráci so školou a deti im otvárajú svoj vlastný „svet práce“.

Šuplatová