• PROJEKTY ŠTVRTÁKOV

• Do galérie PROJEKTY ŠTVRTÁKOV boli pridané fotografie.

PRÍRODOVEDA a metódy výučby, ktoré majú potenciál zvýšiť efektívnosť globálneho rozvojového vzdelávania. Rozvíjanie tvorivého vnímania sveta, predstavivosti, fantázie, originality a dôvtipu  v podobe prác žiakov 4. ročníka.

• POTREBUJEME AJ VÁS...

• Chceme mať pekné toalety. Preto sme sa rozhodli zapojiť do 6. ročníka súťaže Domestos pre školy. Súčasťou je zapojenie sa do hry LOVCI BAKTÉRIÍ, vďaka ktorej si žiaci 1. stupňa zlepšia hygienické návyky a zabojujú o 3500,-€ na rekonštrukciu toaliet.

AKO NÁM môžete pomôcť?

• zaregistrujte sa na domestospreskoly.sk a vyberte, že podporujete našu školu
              • dávajte nám body za úlohy Lovcov baktérií, ktoré splníme
              • nahrávajte účtenky od výrobkov Domestos, my za ne máme body a vy môžete vyhrať
              • plňte s deťmi domáce úlohy, aj vďaka tomu môžete vyhrať a my dostaneme ďalšie body

ĎAKUJEME!

• SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIEHO VYROBENÉHO ŠARKANA

• Základná škola, Šarfická 301, Blatné vyhlasuje pre všetkých žiakov školy súťaž O najkrajšieho vyrobeného šarkana. Svoje šarkany môžete nosiť triednym pani učiteľkám alebo pani učiteľke Mgr. Zuzane Chrenkovej do 25.10. 2019. Vyhodnotenie šarkanov prebehne dňa 28.10.2019. Ďakujeme vopred všetkým žiakom, ktorí svojimi šarkanmi prispejú ku krásnej jesennej výzdobe našej školy.

• ROZVRH

Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že od 1.10.2019  sa vyučuje podľa nového rozvrhu.

Aktuálny rozvrh nájdete v časti rozvrh.

• TESTOVANIE 5

• Do galérie TESTOVANIE 5 boli pridané fotografie.

20. november 2019 bol pre väčšinu žiakov 5. ročníkov ZŠ dňom testovania. Aj naši piataci sa TESTOVANIA zúčastnili. Overovali sa ich vedomosti zo Slovenského jazyka a z Matematiky. Ako uspeli sa dozvieme na prelome decembra a januára.

• BE ACTIVE

• MINULÝ TÝŽDEŇ SME V NAŠEJ ŠKOLE ABSOLVOVALI ŠPORTOVÉ  AKTIVITY V RÁMCI EURÓPSKEHO  TÝŽDŇA ŠPORTU.

• STRETÁVKA 65-ročných

• Do galérie STRETÁVKA 65-ročných boli pridané fotografie.

Dňa 9. novembra 2019 sa uskutočnilo v našej škole stretnutie jej bývalých žiakov, dnes už 65-ročných. V rámci stretnutia si prišli zaspomínať na svoje žiacke roky v budove našej základnej školy. Z rozprávania prítomných vysvitlo, že boli vlastne prvými žiakmi, ktorí v roku 1961 začali ako žiaci prvých ročníkov navštevovať vtedy novootvorenú budovu základnej školy. Na stretnutí sa zúčastnili aj bývalé pani učiteľky, pani Koláriková a pani Grežďová (manželka niekdajšieho riaditeľa školy v Blatnom). Ako spomienka na nich pre našu školu zostáva spoločná fotografia v ich najobľúbenejšej triede - v bývalej učebni chémie. Po ich návšteve sa brána školy nostalgicky zatvorila  a kronika našej školy sa môže v tichosti pýšiť ďalšími spomienkami.